Wady i zalety pozycji seksualnych

3 czerwca 2013 0 przez sex Masterka

Różne pozycje seksualne służą do urozmaicenia życia seksualnego. Powtarzanie ciągle tego samego w końcu się znudzi, dlatego ludzie szukają nowości, z których będą mogli czerpać nowy rodzaj radości. Zmiana pozycji seksualnych na nową jest dobra, jednak trzeba pamiętać, że każda pozycja ma swoje wady i zalety. Oto kilka przykładów:

1. Pozycja na pieska
Jedna z najpopularniejszych pozycji podczas stosunku, jednak i ona nie jest pozbawiona wad. Do jej wad można zaliczyć fakt, że ze względu na głębokość pchnięć potrafi być bolesna zwłaszcza dla początkujących i niedoświadczonych par. Inni do jej wad zaliczają też brak kontaktu wzrokowego z partnerem, co szczególnie dla par romantycznych jest problemem.
Z kolei do zalet można zaliczyć łatwy dostęp do łechtaczki co może zwielokrotnić przyjemność u kobiety. Dodatkowo mężczyzna może pieścić całe ciało kobiety zwiększając tym sposobem jej doznania.

2. Pozycja na słonia
Jest mniej znana niż pozycja na pieska, jednak również dostarcza masy przyjemności. W tej pozycji kobieta leży na brzuchu, a jej nogi są złączone i wyprostowane. Do zadań mężczyzny należy położenie się na partnerkę wzdłuż jej ciała i włożeniu penisa do pochwy.
Do zalet tej pozycji można zaliczyć wzmacnianie bliskości partnerów. Ponadto penetrowana kobieta może dodatkowo sama pocierać łechtaczkę co zwiększy przyjemność. Tutaj dominuje mężczyzna, ale to może być w zależności od kobiety wada bądź zaleta.
Pozycja nie ma zbyt wielu wad, jednak doszukując się ich można stwierdzić, że jeśli mężczyzna będzie dużo cięższy od kobiety może ona czuć się przygnieciona i mieć problemy z oddychaniem. Druga wadą jest dominująca pozycja mężczyzny jeśli kobieta lubi być stroną dominującą to ta pozycja nie będzie sprawiać jej przyjemności, natomiast jeśli lubi jak to mężczyzna przejmuje kontrolę to ta pozycja jak najbardziej jej się spodoba. Wprawdzie pozycja nie jest skomplikowana, ale niedoświadczone pary mogą mieć problemy z tą pozycją co również można zaliczyć do niewielkich wad.

3. Pozycja „łyżeczki”
W tej pozycji partnerzy leżą na tym samym boku, a mężczyzna kładzie się za plecami partnerki i „wchodzi” w nią od tyłu.
Zaletą tej pozycji jest z pewności to, że mogą ją stosować kobiety w ciąży, gdyż nie wymaga zdolności akrobatycznych jak niektóre pozycje. Dodatkowo jest to pozycja spokojna, relaksująca pozwalająca na pieszczoty i okazywanie czułości. – dla par z gatunku romantycy idealna.
Wady: nie jest opozycja dla par dynamicznych z dużą energią. W tej pozycji odnajdą się tylko pary lubiące spokojny, powolny i cichy seks z delikatnymi pieszczotami.
W każdej pozycji seksualnej znajdą się wady i zalety, dlatego przed wprowadzeniem określonej pozycji w życie trzeba zapoznać się z nią i dopiero wówczas stwierdzić czy jest to ta pozycja, która da maksimum satysfakcji seksualnej, bo przecież o to chodzi w seksie.