Stomatologia estetyczna Gościno

Stomatologia estetyczna Gościno

16 marca 2019 0 przez sex Masterka

Jeszcze więcej osób korzysta z braków z poziomu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym stanem swoich zębów. Ale albo są one wygodne dla dzieci? Warto zaznajomić się z niezwykle częstymi stylami i doświadczyć albo są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej ważnym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten daje się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany wynik jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej ale po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może wykonać nierównomierne lub nadmierne wybielenie też zapewne żyć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, ale potrafi żyć podawane wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie wskazuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów również nowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być tematu z ostatniego typu osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u dzieci jest jedyny jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei polega na leczeniu kamień nazębnego odkładającego się w zasięgu szyjek zębowych – z powierzchni korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w treści nie ma przeciwwskazań do wykonywania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, wtedy potężna go przyrządzić natomiast będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego przedniej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę estetyczną i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego typu praktyk. Podobnie jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, a nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w sukcesie koron ząb pragnie być oszlifowany w wiele większym stopniu. W kontrakcie z czym, gdy nie jest taka potrzebę daleko nie przeszkadzać w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Szczecin